7 C
Скопје

ВИДЕО I Нова година по Јулијански календар: Василичарски оган и симболично „печење“ колбаси во Охридското Езеро

Нуркачите од Нуркачкиот клуб „Амфора” од Охрид и оваа година на невообичаен начин го честитаа празникот Василица и Православна нова година на православните верници.

Со палење на оган и со симболично „печење” колбаси во водите на Охридското Езеро, тие посакаа здравје, среќа и успеси во Новата 2021 година по Јулијанскиот календар.

Прочитајте и...  Финале во случајот „Монструм": Рочиште за завршни зборови на странките

Поврзани вести

Грција очекува дополнително зајакнување на грчко-американските односи со новата администрација на САД

Слободен печат

Африка погодена од втор посмртоносен бран на ковид-19

И.И.

Блерим Беџети: Не е вистина дека на местото на езерце Треска ќе се гради болница или трговски центар

ВИДЕО+ФОТО I Ужас во Охајо: Студентка остана смачкана во гаража во чудна несреќа

И.И.

Себастијан Курц е гневен на политичарите кои се вакцинирале преку ред

Слободен печат

Трагедија: Петмина загинати во пожарот во индиската фабрика за вакцини

Слободен печат

Остави Коментар