1 C
Скопје

ВИДЕО I Не застане ниту да помогне: Ладнокрвно удри бабичка на пешачки и побегна од лице место

Преку медиумите и низ социјалните мрежи може да се види видео за несовесност на учесник во сообраќај. На снимката што доаѓа од Унгарија се гледа како автомобил удира бабичка која минува улица на пешачки премин и побегна од лице место.

На повредената бабичка на помош и пријде лице од друго возило што се движеше во спротивен правец. Унгарската полиција, пак, не размислуваше нималку и веднаш се впушти во потера по несовесниот возач кој истата вечер е пронајден и уапсен.

Прочитајте и...  Мицотакис со најава: Грција денеска ја пробива границата од еден милион вакцинации

Поврзани вести

Каналот на Трамп на Јутјуб ќе биде дозволен штом се намали ризикот од насилство

Слободен печат

Истражување во САД: За повеќето Американци, Кина е непријател или конкурент

Слободен печат

ПЕЦ: Досега починаа 840 новинари во светот од ковид-19

Слободен печат

Најмалку 64 политичари се убиени во Мексико во последните шест месеци

Слободен печат

Усвоeна Концепцијата за осново образование: Следува изработка на нови наставни програми

Слободен печат

Владата задоволна од изгласаната доверба и бара деблокирање на Собранието, опозицијата и натаму го оспорува мнозинството

Слободен печат

Остави Коментар