33.8 C
Скопје

ВИДЕО I Навивачка фешта во Холандија: Со трактори ги испратија фудбалерите на најважниот натпревар во сезоната

Љубовта на навивачите не познава граници.

Поради пандемијата на коронавирусот навивачите ги нема на стадионите, но тоа не ги попречува да прават фешти надвор од нив.
Фудбалерите на Де Графшап вечерва го играат најважниот натпревар оваа сезона, победа над вториот тим на Ајакс ќе ги однесе во првата холандска лига, Ередивизијата.
Тоа беше причина за навивачите на клубот кои се познати како „Супер фармери“, своите миленици на пат кон Амстердам да ги испратат на несекојдневен начин со кој го оправдаа прекарот.
Имено, колони трактори со сино-бели знамиња ги изненадија фудбалерите на Де Графшап и им посакаа успех на вечерашниот натпревар.

Поврзани вести

Најголемиот порок на Шчешни: Цигарите го избркаа од Арсенал, а сега запали пред селекторот

Слободен печат

Суарез нема намера да се враќа во Премиер лигата, причината е Ливерпул

Слободен печат

Пулјизовиќ ново засилување за РК Бутел

Слободен печат

Неверојатна животна приказна на данска фудбалерка: Татко и бил убиен од талибанци, зборува девет јазици и кога не дава голови е хирург

Слободен печат

ВИДЕО | Стојмановски: Со парите од пласманот на ЕП, ФФМ да им помогне на клубовите

Слободен печат

Детроит е победник на НБА лотаријата, ќе бира прв на драфтот

Слободен печат

Остави Коментар