ВИДЕО I Љубов во доба на вакцинација: Дедо си ја изгуби бабата во стампедо за ваучерите од 3.000 динари

Огромните гужви во трговскиот центар Ушче почнаа уште пред отварањето на трговскиот центар Ушче, каде што граѓаните на Србија дојдоа  да се вакцинираат против корона. Покра вакцината сите чекаа и бидат меѓу првите 100 за да добијат ваучер во износ од 3.000 динари.

Вниманието го привлекол средовечен брачен пар, кои за време на движењето по скалилата и метежот накратко се разделиле, пренесе порталот Република.рс.

Кога дедото видел дека сопругата останала на почетокот од скалилата, „заробена“ во масата народ, се вратил по неа пробивајќи се во гужвата, а се чини му олеснило кога својата сакана жена ја фатил за рака.

-Љубов во доба на вакцинација, бил еден од коментарите под објавата кој собрал најмногу лајкови.

Видео на денот