33.8 C
Скопје

ВИДЕО I Изгаснат пожарот во облакодерот во Лондон: Учествуваа 120 пожарникари

Повеќе од 120 пожарникари го изгаснаа пожарот што избувна на десеттиот кат на облакодер во источниот дел на Лондон, пренесуваат локалните медиуми.

Пожарникари со кран извлекуваа болен од коронавирус од стан во Лондон (ФОТО)

Лондонските пожарникари на местото на настанот пристигнаа со 20 противпожарни возила, откако пламенот избувна утрово нешто пред девет часот.

Делови од осмиот, деветтиот и десеттиот кат на зградата околу реката Темза беа зафатени од пламен, кој пожарникарите го гасеа неколку часа. 

ВИДЕО| Пожар во облакодер во Лондон

Штетата е проценета на повеќе од 500.000 фунти.

ПОЖАР во зграда во Лондон – Во нејзина близина предминатата година ЗАГИНАА 71 лице (ВИДЕО)

Причината за пожарот се уште не е позната.

Станарите се евакуирани, а некои од нив побарале медицинска помош поради вдишување чад.

Поврзани вести

Генерал Волтерс: Придонесот на С. Македонија во НАТО е од витално значење за мирот и стабилноста на Западен Балкан и Европа

Слободен печат

Филипче: Има некои случувања кои можат да ја загрозат и влошат епидемиолошката состојба

Бугарија братски ја подржува Албанија, но не и Македонија

Љубиша Николовски

Во текот на следните два дена Македонија ќе биде зафатена со температури од портокалова алертна фаза

Слободен печат

Рама: Се надевам дека нема да бараат да се наречете Западна Бугарија оти пак ќе треба да преговарате со Грците

Слободен печат

ВИДЕО | Георгиевски: Охридскиот регион треба да живее во синергија со заштитата, природата и културното наследство

Слободен печат

Остави Коментар