-2 C
Скопје

ВИДЕО I Има загинати и ранети: Новата влада на Јемен дочекана со бомба на аеродромот во Аден

Силна експлозија одекна на аеродромот во Аден во Јемен во моментот на слетување на авионот со новиот владин кабинет.

– Силна експлозија одекна во холот на аеродромот каде се чека за полетување, во моментот на слетување на авионот со сите министри во новата влада. Има загинати и ранети, вели извор цитиран од Спутник.

Членовите на владата кои во тој момент пристигнаа од Саудиска Арабија не се повредени, бидејќи во моментот на експлозијата се наоѓаа во авионот.

Прочитајте и...  Османи од утре во работна посета на Рим и Ватикан

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Шахпаска: Преку Законот за родова еднаквост ја зајакнуваме улогата на жените во секоја сфера на општественото живеење

Слободен печат

Остави Коментар