14 C
Скопје

ВИДЕО I Борисов подари палто на работник на автопат: Нека ти е алал, твое е, само да ја земам маската, запалката ти ја оставам

Бугарскиот премиер ја користи секоја прилика во јавноста за додворување до гласачкото тело во пресрет на претстојните парламентарни избори. Па, така не ја прокоцка ниту денешната за време на обиколката на градежните работи за реконструкција на автопарот Чирпан – Стара Загора.

На еден од работниците, за време на присуството на високиот гостин, му падна во очи палтото на Борисов и гласно го пофали.

– Што ви убаво палтото. И јас сакам да си купам едно вакво, дофрли работникот кон Борисов.

Борисов не чекаше премногу да направи гест што преку камерите ќе ја обиколи цела Бугарија. Се заврте кон своите соработници и ги праша дали има друго палто во автомобилот додека го соблекуваше тоа што го носеше на себе и му го подари на работникот што беше дочекано со аплуаз од останатите кои работат на автопатот.

Прочитајте и...  Македонски маунтинбајк тим првпат на престижната ,,4 острови"

– Нека ти е алал. Само да проверам по џебови. Ќе ти ја оставам запалката, ама ќе си ја земам маската, му рече Борисов.

Поврзани вести

Меркел бара дијалогот со Русија да продолжи

Слободен печат

Израел и Велика Британија размислуваат за „зелен коридор за патување”

Слободен печат

Во Велес вчера немало нов ковид-случај, денеска регистрирани 36 позитивни

Слободен печат

Шпанската полиција разби кинеска банда која продавала канабис низ цела Европа

Слободен печат

При извршен вонреден инспекциски надзор во Собранието не се констатирани неправилности

Слободен печат

Чесите бараат од партнерите во ЕУ и НАТО да ги протераат руските дипломати

Слободен печат

Остави Коментар