18 C
Скопје

ВИДЕО I Активност што се граничи со храброст и лудило: Човек оди на жица помеѓу два облакодери во Сараево

Попладнево во Сараево, поточно во населбата Маријин Двор, неколку граѓани присуствуваа на необичен перформанс, а фокусот беше на едно лице кое одеше на жица помеѓу два облакодери.

Како што може да се види на видеото кое го објави порталот Кликс, едно лице одеше по жица помеѓу два облакодери во Маријин Двор.

Иако ваквите активности се ризични и навистина се граничат со храброст и лудило, она што може да се забележи од видеото е дека човекот ја реализирал оваа изведба без поголеми проблеми, пишува Кликс.

Во последните неколку години, ваквите активности често може да се видат во многу градови низ светот, каде многу акробати се изложени на токму таков ризик, особено на високи згради, како што се облакодери или кули.

Освен во урбаните средини, ваквите активности честопати ги практикуваат акробати во природата, каде што е популарно одење по жица над вулкан или поголеми ретки.

Поврзани вести

Италијанската крајбрежна стража пресретна четири брода со 500 мигранти

МИА Агенција

Груби: Ние направивме сè, редот е на ЕУ

МИА Агенција

Гир: Време е да се оди напред

Шварценегер ја откри вртоглавата сума што ја добил за еден збор во „Терминатор“!

Слободен печат

Борисов: ЕУ е најдоброто место за живеење во светот

МИА Агенција

Второстепена комисија ќе разгледува зошто пациент кој е кислородно зависен со ковид добил само три дена боледување

Мирослава Бурнс

Остави Коментар