ВИДЕО | Хит-реакција: Нејмар со мајсторија го воодушеви Мбапе

Foto: Screenshot

ПСЖ вчера ремизираше против Ремс (1:1) во француската Лига 1, а на социјалните мрежи се појави интересно видео од загревањето за овој натпревар.

Нејмар постигна еден прекрасен гол со удар од далечина, а за каков удар станува збор, доволно зборува реакцијата на Килијан Мбапе, кој стоеше покрај Бразилецот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот