ВИДЕО Хеликоптер на МВР исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај Милетино

Хеликоптер на МВР вчера и денеска исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница.

Во текот на вчерашниот ден хеликоптерот на МВР учестуваше во гасење на пожарот со исфрлени над 20 тона вода.

Како што соопшти МВР, по барање  на Центарот за управување со кризи (ЦУК) денеска, хеликоптерот на МВР „Белл-212“ повторно учестуваше во гаснење на пожарот и исфрли преку 25 тона вода.

Пожарот е се уште активен и се преземаат мерки за негово локализирање.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот