ВИДЕО | Хејли Бибер: Оставете ме на раат, бидете мизерни на друго место

Хејли Бибер
Хејли Бибер / Фото: Инстаграм, Хејли Бибер

Американската манекенка и сопруга на поп-пејачот Џастин Бибер, Хејли Бибер го прекина молкот и им се обрати на обожавателите на Селена Гомез кои сѐ уште ѝ испраќаат пораки во кои ѝ велат дека Џастин и Селена треба да бидат заедно.

Со оглед на тоа што Џастин и Хејли се во брак од септември 2019 година, а врската меѓу Џастин и Селена заврши во мај 2018 година, на манекенката не ѝ е јасно зошто и ден-денес добива пораки од тој тип.

„Оставете ме на раат. Во моментов, јас си ја гледам својата работа – не правам ништо, не велам ништо. Ве молам, оставете ме на раат. Помина доста време, така што сега е соодветен момент да ме оставите на раат. Навистина, ве молам. Ова е моето единствено барање. Оставете ме на раат, бидете мизерни на друго место“, вели Хејли во видеото кое го објави на платформата Тик-ток.

Иако во ниту еден момент не го спомнува името на Селена Гомез, прилично е јасно дека Хејли им се обраќа на оние личности кои се опседнати со љубовната врска на Џастин и Селена.

@haileybieberthis is for you guys in my comments every single time I post♬ original sound – Hailey Bieber

ФОТО | Шегите за стајлингот на Џастин Бибер на Греми наградите не престануваат: Јасно е и зошто

 

Видео на денот