ВИДЕО | Грижлива дадилка: Лабрадорка смири вознемирено бебе со сладок гест

Фото: Скриншот, Тик-ток

Кучињата се домашни миленици кои имаат заштитничка улога во домот, а тоа е особено изразено кога нивните сопственици имаат мали деца.

Најдобар пример за тоа е оваа лабрадорка со кафена боја на крзното. Штом нејзината сопственичка Ерин Домин се породила, преслатката кучка веднаш ја презела улогата на грижлива дадилка. Секогаш кога бебето е вознемирено, лабрадорката ја презема работата во свои „шепи“ и го смирува.

Домин објави снимка на која нејзиното бебенце лежи на подот и во еден момент станува вознемирено. Лабрадорката внимателно ја следи ситуацијата, а потоа нежно го бакнува за да го смири.

@erindomin Its the gentle kiss at the end for me 🥹 #fyp #foryoupage #dogsoftiktok #babyanddog #babygirl #doglove ♬ Can We Kiss Forever? – Kina

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот