ВИДЕО: „Грацие капитано“, Инсиње на убав начин се збогуваше со навивачите на Наполи

Фудбалерите на Наполи на домашен терен ја совладаа Џенова со 3:0, во натпреварот од претпоследното 37 коло во Серија А. Денеска се одигра уште еден меч, Сасуоло славеше кај Болоња со 1:3. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Головите за „наполитанците“ на стадионот „Диего Армандо Марадона“ во Неапол ги постигнаа Виктор Осимхен во 32 … Продолжи со читање ВИДЕО: „Грацие капитано“, Инсиње на убав начин се збогуваше со навивачите на Наполи