ВИДЕО | Готвиме со Маја: Мексичка гозба – тортиљи со свинска маст

готвиме со маја
Фото: Промо

Популарната млада готвачка Маја денеска за ручек ви препорачува одличен рецепт, тортиљи со свинска маст.   

Состојки:

– 2 чаши брашно

– 3 лажици свинска маст

– 1/2 лажичка сол

– 1/2 чаша вода

Подготовка:

1. Во водата се додаваат растопената свинска маст и солта.

2. Се давата брашното и се меси додена ке се добие мазно тесто и сее остава малку да отстои

3. За тоа време пилешкото се сече на коцки и се пропржува на врело масло.

4. Се додава Вегета Натур за пилешко

5. Свинските шницли се сечат на тенки ленти и се пржат во друга тава и се додава Вегета Натур за свинско и Подравка кечап.

6. Тестото се формира како правоаголник и се сечат помали парчиња од кои се формираат лепињи.

7. Лепињите се печат на тава или на скара

8. Испечените тортиљи се филуваат со прилозите по желба.

готвиме со маја
Фото: Промо

Прилози

– 2 Перутнина Птуј пилешки стекови

– 3 свински шницли

– Вегета Натур за пилешко

– Вегета Натур за свинско

– 1/2 лажичка Вегета Маестро лук

– 1 лажица Подравка кечап

– Сол и бибер

– Масло за готвење

Прилози

– 1 кромид

– 1 домат

– 1 авокадо

– Подравка црвен грав

– Свеж коријандер

– 1 црвена пиперка

– 1 зелена пиперка

– 150 г гауда

– Сок од лимон

– 5 лажици Подравка пченка

Бел сос

– 1 павлака

– Свеж магдонос

– 1/2 лажичка ким

– 2 лажици маслиново масло

– Сол

1. Павлаката се меша со сите состојки и се посолува по вкус.

 Црвен сос

– 1 чаша Подравка пелати

– 3 чешниња лук

– 1/2 кромид

– 2 лажици маслиново масло

– 1 луто чили пиперче

– 1/2 лажичка Вегета Маестро чили

– 1/4 лажичка Вегета Маестро ѓумбир

– 1/2 лажичка нишесте

– Вегета Маестро лук

– Сол и бибер

1. Кромидот и лукот се пропржуваат и се додава мелено чили и едно свежо чили пиперче

2. Се додаваат и Подравка пелатите и се посолува и се става бибер

3. Се додаваат и останатите зачини.

 

 

Видео на денот