ВИДЕО | Готвиме со Маја: Џебови од пилешки стек

готвиме со маја
Фото: Промо

Има илјадници начини да се подготви пилешко месо. Сепак, секогаш можеме да испробаме уште некој нов рецепт, во кој ќе ги додадеме омилените зачини и зачински билки и ќе создадеме совршенство за сите сетила.

Маја советува секогаш да бидете креативни и да не се двоумите да експериментирате во кујната.

Следете ја Маја во „Готвиме со Маја„ секој работен ден на ТВ Телма во 17:20 часот и испирирајте се за Вашиот следен оброк.

готвиме со маја
Фото: Промо

Џебови од пилешки стек

– 2 пилешки стекови
– Сол
– Бибер
– 10 шери домати

Фил
– 2 белки
– 300 г овчо сирење
– 1/2 китка магдонос
– Димена пиперка
– Малку вегета
– 2-3 лажици масло

За потпекување
– 300 г рендан чедар
– 2 жолчки

1. Стековите засечете ги од горната страна и вдлабете ги за да добиете џебови
2. Овие џебови наполнете ги со топки од алуминиумска фолија
3. Зачинете со сол и бибер и пржете ги од двете страни на тава со масло
4. Кога ќе бидат убаво зацрвенети од обете страни извадете ги од тавата и отстранете ја фолијата.
5. Белките изматете ги со вилушка, ставете дробено сирење и зачинете со Вегета и димена пиперка.
6. Ставете ситно исечкан магдонос и убаво соединете ги состојките
7. Месото ставете го во намастен огноотпорен сад и наполнете ги отворите на месото, каде што стоеше фолијата со филот. Ставете поголема количина врз секое парче.
8. Ставете го садот во загреана рерна на 220 степени и печете околу 30 минути.
9. На средина од печењето извадете го садот од рерна и со помош на дршката од дрвена лажица направете вдлабнатина во филот и внимателно ставете по една жолчка на средината
10. Потоа додадете врз месото и околу него рендан чедар и шери домати исечени на половина
11. Ставете го садот уште 15 минути во рерна да се запече кашкавалот

готвиме со маја
Фото: Промо

Компир со рузмарин

– 2 компира
– 5 г сол
– 5 г прашок за пециво
– 90 мл сончогледово масло
– 3 чешниња лук
– 1 лажичка рузмарин
– 1/4 китка магдонос

1. Во сад ставете во да да врие и ставете пециво
2. Во зовриената вода ставете ги компирите исечени на крупни коцки
3. Варете ги околу 10 минути и посолете ги
4. Извадете ги од водата
5. Во тава на масло испржете ситно сецкан магдонос, рузмарин и ситно сечкан лук и потоа префрлете ги во цедалка да се исцеди маслото
6. Во тавата каде што се пржеа зачините ставете ги компирите и пржете 1-2 минути
7. Вака подготвените компири ставете ги во огноотпорен сад и врз нив ставете ги пржените зачини
8. Зачинете по желба и ставете ги во загреана рерна на 240 степени и печете околу 20 минути

 

Видео на денот