ВИДЕО: Гори локомотива на Македонски железници, ја гасат со кофи вода

Фото: ТикТок/принтскрин

Пожар во локомотива на Македонски железници избувна вчера, кога возот, кој сообраќа на релацијата Скопје-Гевгелија, запре на станицата во тиквешкото село Кукуричани.

Според полицијата, „на 17.05.2022 околу 18.42 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на железничка станица Кукуричани настанал пожар во локомотива од патнички воз кој сообраќал на релација Скопје – Гевгелија“.

Снимка од пожарот денеска се појави на ТикТок, а на неа се гледа како неколку луѓе се обидуваат со кофи со вода да ја изгаснат локомотивата, од која се извива густ чад.

@kristene_trinchera

♬ original sound – user3235497001945

Видео на денот