4 C
Скопје

ВИДЕО: Ѓоргиев го имаше најдобриот потег во квалификациите за ЕП!

Поенот на капитенот на најдобрата македонска одбојкарска репрезентација е прогласен за најдобар потег, акција во евроквалификациите.

Потсетување дека успеавме во групата со Турција и Босна и Херцеговина да го обезбедиме нашиот втор настап на континенталните собири преку двата квалификациски турнири во Скопје.

Одбојкарите предводени од селекторот Матијашевиќ ќе играат на ЕП кое ќе одржи годинава во периодот од 15-30 септември во четири земји: Полска, Чешка, Естонија и Финска.

Во меѓувреме беа објавени најдобрите потези од квалификациската група „Ц“, а на првото место се наоѓа Никола Ѓоргиев.

Поточно, нашиот репрезентативец се одвојува со два фантастични поени во овој избор. Погледнете и уживајте:

Одбојкарите бараат идентична премија како и фудбалерите

Прочитајте и...  Милинковиќ-Савиќ на лето од Лацио се сели во Јувентус?

Поврзани вести

ВИДЕО: Триумф на Наполи, десетина минути за Елмас

Слободен печат

Шоу на Кејн и Бејл за нов триумф на Тотенхем

Слободен печат

Барселона има нов претседател, Меси останува на „Камп Ноу“?

Слободен печат

Милинковиќ-Савиќ на лето од Лацио се сели во Јувентус?

Слободен печат

Коронавирус пред ол-стар натпреварот, двајца кошаркари го откажаа настапот

Слободен печат

Познат распоредот за третиот дел од сезоната во ПМФЛ: Вардар во првите две кола против Шкупи и Шкендија

Слободен печат

Остави Коментар