5 C
Скопје

ВИДЕО: Голчиште на Барди за триумф на Леванте

Леванте славеше со 2:4 против Ваљадолид во осминафиналето од кралскиот Куп.

Македонскиот репрезентативец Енис Барди со вистински евро-гол се врати во првиот тим на Леванте. Леванте славеше со 2:4 на гостувањето кај Ваљадолид во осминафиналето од шпанскиот Куп, а Барди учествуваше со фантастичен гол.


Македонскиот репрезентативец во 23. минута со одличен шут од слободен удар успеа да го совлада голманот Хименез и да му донесе израмнување на својот тим. Претходно Ваљадолид поведе во 13. минута со голот на Тони.
Само Лионел Меси има постигнато повеќе голови од слободни удари од Барди откако пристигна во Леванте (2017 година). Ова беше седми гол за македонскиот репрезентативец од слободен удар, додека Меси има постигнато 21 гол.

Леванте преку Малса поведе со 1:2, а во 59. минута Коке ја зголеми предноста на 1:3. Ваљадолид во 65. минута ѕспеа дса намали на 2:3 преку Вајсман, а конечниот резултат го постави Моралес во финишот од натпреварот.

Прочитајте и...  Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Поврзани вести

ВИДЕО: „Два во еден“, Валенсија со пресврт на Местаља!

Слободен печат

ИФАБ: Промена на фудбалското правило за случајно играње со рака

Слободен печат

Скендеровски: Бодот против Србија е рамно на светско чудо!

Слободен печат

Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Слободен печат

Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф

Слободен печат

Норвежаните ќе го бојкотираат Мундијалот во Катар!?

Слободен печат

Остави Коментар