ВИДЕО: Го нападна водителот додека тој пренесуваше во живо

Американски водител на Ен-Би-Си нападнат од страна на лут Американец/ Фото Twitter Screenshot

Лут Американец го нападна новинарот на Ен-Би-Си, Шекил Брустер, кој правеше репортажа за времето и известуваше за тропската бура Ида во крајбрежниот Мисисипи.

Брустер известуваше во живо од Галфпорт кога бел автомобил се паркираше зад него, а човекот од возилото излезе и истрча кон него. Неколку моменти подоцна, човекот упадна пред камерата пред Брустер да може да го заврши извештајот.

По инцидентот, Брустер на својот Твитер профил објави дека се е во ред со него.

Видео на денот