ВИДЕО | Ѓоковиќ во Париз го имитираше тренерот Иванишевиќ

Фото: Screenshot

Новак Ѓоковиќ го одработи првиот тренинг во Париз пред почетокот на Ролан Гарос, а притоа направи шоу и ги насмеа присутните навивачи на трибините.

За време на тренингот Ѓоковиќ го имитираше неговиот тренер Горан Иванишевиќ и со тоа ја насмеа публиката, така тој покажа дека и добро расположен пред турнирот на кој ќе се обиде да дојде до 23. гренслем титула во кариерата.

ФОТО: Новак Ѓоковиќ доби македонски дрес пред атакот на титулата на „Ролан Гарос“

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот