ВИДЕО | Генијалноста на Меси во еден потег: Аргентинецот и во пад маестрално додаде

ПСЖ - Ница/1 октомври 2022/фото: EPA-EFE/YOAN VALAT

Меси после една очајна сезона во ПСЖ, во актуелната се враќа во препознатливата форма со која некогаш играше во Барселона.

Вистинска мајсторија од слободен удар Аргентинецот изведе во натпреварот за викендот против Ница. Меѓутоа освен постигнатиот гол Меси го привлече вниманието и со едно додавање.

Во еден напад на ПСЖ Меси беше фаулиран од противнички играч, меѓутоа и во пад успеа некако да испрати мајсторски пас до својот соиграч. Ваквата негов потег беше збунувачки и за судијата кој во прв момент сакаше да досуди прекршок, па ја промени одлуката кога виде дека Меси најде начин да ја продолжи акцијата.

 

 

Видео на денот