ВИДЕО | Фудбалерите до 21 година на пенали ја победија Финска

Фото: ФФМ

Репрезентацијата на Македонија до 21 година денес ја победи Финска на пенали (5:4) откако во регуларниот дел натпреварот заврши 1:1.

Во првиот натпревар нашите млади фудбалери забележаа убедлив пораз од Летонија со 3:0, а во денешниот натпревар избраниците на селекторот Драган Канатларовски не правеа грешки како на претходниот натпревар.

До водство стигнавме во 32-та минута кога Берат Калкан ја реализираше најстрогата казна и на пауза заминавме со минимална предност.

Само што започна второто полувреме, Финска изедначи преку Скита, до крајот имаше по некоја шанса, но мрежите мируваа.

Македонија на турнирот во Турција ја очекува уште еден натпревар во кој во понеделеник ќе играме против Словачка.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот