ВИДЕО: Фудбалер на Црвена звезда ќе се истепаше со цариник на аеродром

Гелор Канга, фудбалерот на српскиот шампион предизвика непријатни сцени на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград.

Фудбалерите на Црвена звезда во четвртокот му гостуваа на Слован Либерец (0:0) во рамките на последното коло од групната фаза во Лигата на Европа, но во центарот на вниманието на јавноста кај северниот сосед е потегот на Канга кој предизвика инцидент и малку ќе се степаше со еден од цариниците.

Еден од цариниците го зеде куферот на Канга на дополнителен преглед, а тоа на фудбалерот на Црвена звезда не му се допадна и во еден момент почна да се влече со цариничката, а снимката од непријатниот момент од безбедносните камери заврши на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Цел меч за Несторовски на „Сан Сиро“, Милан до бод во 97 минута!

Поврзани вести

ВИДЕО: Барса во финалето на Кралскиот куп го чека Енис Барди!

Слободен печат

ВИДЕО: Лондонската магла ги „проголта“ шампионските амбиции на Манчестер јунајтед!

Слободен печат

ВИДЕО: Цел меч за Несторовски на „Сан Сиро“, Милан до бод во 97 минута!

Слободен печат

ФОТО: Го преживеа падот на авионот на Шапекоенсе, сега преживеа нова голема несреќа!

Слободен печат

Српскиот фудбалер Живковиќ ја плати целата сума за лекување на осумгодишно девојче!

Слободен печат

ВИДЕО: Во финишот им избега победата на Елмас и Наполи!

Слободен печат

Остави Коментар