ВИДЕО+ФОТО | Илина за Џамбазов научи да прави пита со домашни кори: „Тегнато“ со вишни и многу љубов

Instagram
Фото: Instagram

Уживавме во секоја објавена фотографија која македонска ликовна уметница и планинарка, Илина Арсова, ја споделува на својот инстаграм – профил, а особено се радувавме на заедничките фотографии со Игор.

Профилот на Арсова е исполнет со уметност, адреналин, животни искуства, авантури, спокој и љубов.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ilina Arsova (@ilina_arsova)


Овој пат Илина се пофали со уште едно нејзино прекрасно дело создадено со помош на една искусна домаќинка.

Со многу љубов во друштво на Игор и нивната пријателка госпоѓа Жане Танеска, Илина се учеше да прави пита со домашни „тегнати“ кори.


Питата дамите ја филувале со слатки вишни, а веруваме дека Игор уживал во дегустирањето.

Актерот на својот инстаграм – профил објави фотографија од процесот на изработка на питата – кора по кора, а Илина се пофали со видео од крајниот резултат.

Домаќинката Жане Танеска и Арсова тегнат тесто за „тегнато“. Јас го тегнам чаршафот, стои во објавата на Игор.

Видео на денот