6 C
Скопје

ВИДЕО: Финале пред финалето, „кралот“ доминираше против грчкиот „ѕвер“!

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го совладаа Милвоки со 113:106, за 12. триумф од почетокот на НБА сезоната.

Лејкерси ги предводи Леброн Џејмс со 34 поени, осум асистенции и шест скока.

Придонес даде и Ентони Дејвис со 18 поени, како и Кентавиус Калдвел-Поуп со 23 коша.

Помеѓу Бакси, кои го запишаа шестиот пораз, најдобар стрелец беше Јанис Адетокумпо со „дабл-дабл“ учинок од 25 поени и 12 скока.

НБА, резултати –

Милвоки Бакс-Лос Анџелес Лејкерс 106:113
Голден Стејт Вориорс-Њујорк Никс 104:119
Јута Џез-Њу Орлеанс Пеликанс 129:118

Прочитајте и...  Бучесчи: Фаворити сме против Македонија, но тоа треба да се докаже на теренот

Поврзани вести

Ѓоковиќ направи уште поголема разлика во однос на ривалите

Слободен печат

ВИДЕО: Голеада на „Гудисон парк“ во режија на Сигурдсон и Кејн!

Слободен печат

Илиоски: Кога и малку се создаваат услови, се враќам и се трудам да ги остварам целите!

Љафтов: Долго време се чекаше на овој успех во Пазарџик, за нас и градот ова е историја!

ВИДЕО: Мастерсот во Монте Карло продолжува без Надал!

Слободен печат

Ѓорческа во големото финале на турнирот во Франција

Слободен печат

Остави Коментар