9 C
Скопје

ВИДЕО | Филипче: Вложивме многу во лицата со попреченост, инвестиравме во лекови

Изминатите три години откако сум министер, вложивме многу во лицата со попреченост, вели министерот за здравство, Венко Филипче.

-Овозможивме пристап со количка до здравствени установи, воведовме рефундација за надстандардни ортопедски помагала и инвестиравме во лекови- вели во видео порака министерот Филипче.

Како институција, потенцира тој, во секое време сме на располагање за да го подобриме животот на оваа група на лица.

Прочитајте и...  Вучиќ им се извини на винарите од Истра што виното им го нарече: Ѓубре и одвратно

Поврзани вести

Изет Меџити се повлекува од позицијата координатор на пратеничката група на ДУИ

Слободен печат

Ријад го обвини Иран дека ги снабдувал Хутите во Јемен со ракети и дронови

Слободен печат

Врховниот суд на САД ги отфрли и последните тужби од Трамп за наводна изборна измама

Слободен печат

Царовска: Денеска го славиме непоколебливиот феминизам кој се бори за сите девојки и жени

Слободен печат

Нетанјаху: До крајот на април, Израел ќе се справи со епидемијата

Слободен печат

Најдолг далновод на најголема длабочина: Израел, Кипар и Грција ќе се поврзаат со кабел долг 1.500 км. на 2.700 метри во Медитеранот

Слободен печат

Остави Коментар