ВИДЕО: ФФМ не ги заборава „луѓето од сенка“ исто така заслужни за историскиот пласман на ЕП!

фото: ffm.mk

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) предводена од претседателот Муамед Сејдини ја заокружува годината со историски успех и пласманот на сениорската репрезентација на Македонија на нејзиното прво Европско првенство.

ФФМ не ги заборава и оние луѓе со кои поголемиот дел од јавноста не е многу запознаена, кои исто така имале свој придонес во успешните резултати, не само околу националните селекции, туку и за секој проект кој се реализира, а тоа токму преку едно видео го презентира, првиот човек на македонскиот фудбал, Сејдини:

– За еден колектив да биде успешен, секој поединец мора да се почувствува вреден и ценет. Секој со своите знаења и способности допринесува за постигнување на целите.

Ова е видео за луѓето во Федерацијата и репрезентацијата А на Македонија, кои целосно се вложуваат и максимално професионално ги извршуваат нивните задачи, но кои не се експонирани во јавноста.

На сите нив сум им неизмерно благодарен, кои после нашите фудбалери и стручниот штаб се најзаслужни за Македонија да биде дел од Европското првенство во фудбал – вели Сејдини.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот