ВИДЕО: Фантастичното лево крило на Металург во Топ 5 голови на Лига Европа!

Еден од седмерците што ги изведе ракометарот на Металург, Милан Поповиќ влезе во петорката најубави голови на првото коло на Лига Европа.

Извонредното лево црногорско крило на натпреварот против Тулуз против постигна девет гола од 10 обиди.

Топ 5 голови:

5. Каталин Октавијан (Динамо Букурешт)

4. Милан Поповиќ (Металург)

3. Антон Хален (Кристијанштад)

2. Пржеминслав Крајевски (Висла Плоцк)

1. Габор Часар (Кадетен Шафхаузен)

Потсетување дека екипата од Автокоманда во првиот меч од новоформирата Лига Европа загуби во Франција со 33:29.

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и петте најубави голмански одбрани во стартната рунда, а во тој избор од петтото до првото место редоследно се наоѓаат: Игнацио Биоска (Кадетен Шафхаузен),Мануел Гаспар (Спортинг Лисабон), Дејан Милосављев (Фуксе Берлин), Игор Чуприна (Татран Прешов) и Антон Хагвал (Алингсас).

Прочитајте и...  Евролига: Барселона шокирана од Асвел

Поврзани вести

ВИДЕО: Јувентус не може да победи без Роналдо, Интер убедлив против Сасуоло

Слободен печат

Спортски великани кои си заминаа оваа година, од Коби до Марадона…

Слободен печат

Сити со петарда го „почести“ Барнли

Слободен печат

Ништо ново во Формула 1, пол позицијата за Хамилтон

Слободен печат

ВИДЕО: Жестока тепачка меѓу Фалангата и Лозарите  во Штип

Слободен печат

Што се случувало во домот на Марадона, болничарката фатена во лага

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian