-8 C
Скопје

ВИДЕО: Евакуирана железничката станица во Лион, полицијата претресе жена со бурка поради закана од бомба

Евакуирана е железничката станица Part Dieu во Лион, откако полицијата примила дојава за поставена бомба. На терен се деминерски тимови на полицијата.

На Твитер се појави видео на кое се гледа како полицијата претресува жена облечена во бурка (која е забранета во Франција) на железничката станица во Лион. Станицата претходно е евакуирана поради закана од бомба.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Милевски: Со ефективен регионален развој до забрзан инвестициски бум

Поврзани вести

Иако доцна, сепак МЗ ја објави статистиката: Регистрирани 336 нови случаи, починаа 32 лица

Слободен печат

Изостана денешната ковид- статистика

Слободен печат

ВИДЕО | Трамп: Не се борам за себе, туку за 74 милиони луѓе кои гласаа за мене

Слободен печат

Опозицијата ја бара дневната статистика на заболени од ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО: Отворено едно од најголемите лизгалишта во Европа

Слободен печат

Уште еден град во Србија прогласи вонредна состојба

Слободен печат

Остави Коментар