ВИДЕО | Етеми во одлична форма, го постигна деветтиот гол во сезоната

Фото: İstanbulspor A.Ş/Twitter

Репрезентативецот на Македонија, Валон Етеми игра во одлична форма и во денешната победа на Истанбулспор го постигна петтиот гол во последните 40 дена.

Етеми постигна убав гол во 67-та минута за водство на неговиот тим. Вкупно од почетокот на сезоната за Етеми ова беше деветти сезонски гол, а има и уште три асистенции на 20 одиграни натпревари.

За споредба во минатата сезона во второлигашката конкуренција постигна седум голови, но запиша десет асистенции. За Истанбулспор денешната победа беше втора во низа, а тимот во турската Суперлига се наоѓа 17-тата позиција со 21 освоен бод.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот