ВИДЕО: Елмас и Наполи му одржаа лекција на Баерн

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас ги одигра сите 90 минути во победата на неговиот Наполи од 3:0 против Баерн Минхен.

Според прикажана игра на дуелот со Баерн, но и на претходните натпревари, се очекува Елмас да има далеку поважна улога играта на Наполи кој во новата сезона ќе го предводи Лучано Спалети.

Во првото полувреме немаше голови, но Наполи во вториот дел го искористи тоа што тренерот на баварците, Јулијан Нагелсман, ги извади од игра речиси сите стартери и шанса им даде на  младите фудбалери. Виктор Осимен за неполни две минути постигна два гола, а победата ја завери Машах во финишот од средбата.

Видео на денот