ВИДЕО | Eлмас доби специјално признание од Наполи за освоеното Скудето

Фото: Screenshot

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас со шест гола и три асистенции даде свој придонес во освоеното Скудето на Наполи кое се чекаше 33 години.

Последна генерација на Наполи која го освои Скудетото беше онаа на Диего Марадона, а сега во клубот сите добија специјално признание – златно стаполо на Диего. Марадона во Наполи се смета за вистински Бог и тоа таќа секогаш ќе остане без разлика колку титули во иднина ќе освојат.

Наполи на фудбалерите им додели премија од 3.5 милиони евра, но и секој играч доби персонализиран дрес кој е во продажба, сега секој играч доби шампионско стапало.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот