ВИДЕО | Едноставна, а моќна: Андреа со одличен настап во Торино

Пред малку заврши настапот на нашата евровизиска претставничка Андреа Коевска, која настапи со својата песна „Circles“ под реден број 11. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Иако имаше прилично едноставен настап, Андреа имаше моќна вокална изведба и совршено ја пренесе емоцијата на нејзината песна. Со други зборови, им одржа лекција на своите поискусни колеги … Продолжи со читање ВИДЕО | Едноставна, а моќна: Андреа со одличен настап во Торино