ВИДЕО: Еден е тешко повреден а петмина се уапсени по масовна тепачка во Подуево

Како резултат на физичкиот напад, една од трите жртви се здобила со телесни повреди и истата била испратена во клиничкиот центар.

Случајот го објави косовската полиција во својот дневен извештај. Според КП, пет лица биле придружени во полиција, додека три од нив биле приведени.

„Петмина косовски осомничени мажи биле придружувани во полициската станица, откако физички ги нападнале двете машки жртви од Косово. Една од жртвите е повредена и е испратена во клиничкиот центар на лекување. На местото на настанот бил одземен нож. Со одлука на обвинителот, тројцата осомничени беа испратени во притвор, додека другите двајца беа ослободени во редовна постапка“, соопшти косовската полиција.

Според косовските медиуми станува збор за ученици од гимназијата „Александар Џувани“. Инцидентот започнал со пцуење и туркање, а завршил со ножеви при што се повредни тројца тинејџери.

Прочитајте и...  Села: Ме загрижува молкот на Албанија

Извори:МИА

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Шахпаска: Преку Законот за родова еднаквост ја зајакнуваме улогата на жените во секоја сфера на општественото живеење

Слободен печат

Остави Коментар