ВИДЕО: Ѕвездите на ПСЖ во 92. минута избегнаа пораз во Лига 1

ПСЖ со последните моменти го избегна поразот/ фото: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Екипата на Ланс се наоѓаше пред големо изненадување во Лига 1, но не успеа да издржи во последните моменти и го совлада ПСЖ.

Само две минути ги делеа фудбалерите на Ленс од победа над најдобриот тим во Лига 1, но не издржаа.

Ленс поведе во 61 минута со голот на Фофана кој шутираше од 25 метри, а катастрофално реагираше голманот на „светците“, Кејлор Навас.

Но, кога изгледаше дека Ленс ќе дојде до голема победа, Џорџињо Вајналдум во 92 минута го спаси ПСЖ од пораз.

Видео на денот