ВИДЕО | Џентлменски потег: Новак и подари цвеќе на новинарката која проверуваше дали е човек

Фото: Screenshot_

Новак Ѓоковиќ игра одличен турнир на Австралија Опен и откако денес го победи Андреј Рубљов го чека полуфинале против Американецот Томи Пол.

Игра доминантно Ѓоковиќ, па така по мечот со Австралиецот Де Минор во осминафиналето новинарката Барбара Шет на шега го штипна Новак да провери дали е чеков, а нивната приказна денес по пласманот на Ѓоковиќ во полуфиналето доби продолжение.

Ѓоковиќ како вистински џентлмен на новинарката и подари цвеќе со специјална порака.

Видео на денот