ВИДЕО: Двајца мртви во напад со самострел во Холандија, полицијата пукала врз напаѓачот

Полугол маж со самострел на балкон пука кон минувачи / Фото: Принтскрин / Твитер
Во холанскиот град Алмело денеска е изведен вооружен напад, во кој две лица загинаа, а едно е повредено. Осомничениот е уапсен, откако претходно бил ранет, јавија локалните медиуми.
Видео на денот