ВИДЕО: „Духот“ на Тајсон влезе во марокански боксер, се обиде да го гризне увото на противникот

принтскрин/твитер/ Ben Damon

Неверојатен момент се случи на стартот на олимпискиот турнир во бокс на Игрите во Токио.
По 24 години откако Тајсон одгриза дел од увото на Ивандер Холифилд, сличен потег се случи на Игрите во Токио.

Мароканскиот боксер, Јунес Маја кој се натпреварува во катергоријата до 91 килограм, во еден момент од од борбата во очај се обиде да го гризне увото на противникот Дејвид Ника од Нов Зеланд кој за среќа остана неповреден.
– Се обиде да ме гризне за образот или увото, но за среќа не успеа – изјави Ника по мечот.

Видео на денот