17.8 C
Скопје

ВИДЕО | Драма во ТЦ „Буњаковец“: Крадец неуспешно се обиде да украде велосипед, па „изеде“ ќотек

Денес на социјалната мрежа Твитер беше објавено видео кое сведочи неуспешна кражба на велосипед, при што крадецот е фатен и натепан од друго лице, сведок на кражбата.

– Ова треба да им следи на сите „лопови“. Редовното крадење велосипеди вака резултира кај граѓаните кога полицијата не презема ништо, стои во описот на видеото.

Според членовите на групата „Украдени точаци“ на Фејсбук, станува збор за кражба во ТЦ „Буњаковец“.

Поврзани вести

Состојбата му е сериозна: Четиринаесетгодишно момче од Загреб испило литар вотка и завршило во болница

Катерина Стевовска

ВИДЕО | Заев: Ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Слободен печат

СЗО: Делта сојот полека станува доминантен во светот

Слободен печат

ВИДЕО | Ѓорчев: Бугарија има проблем со реалноста за постоењето на македонската нација и македонскиот јазик

Слободен печат

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

ВИДЕО | Трагедија во Перу: Во автобуска несреќа загинаа 17 патници

Слободен печат

Остави Коментар