22 C
Скопје

ВИДЕО: Драма во Грузија: Неидентификувано лице нападна банка, зеде 20 лица за заложници и бара пола милион долари

Неидентификуван напаѓач зеде 20 луѓе за заложници во банкарска експозитура во Грузија. Нападот е извршен во градот Зугдиди, соопшти полицијата.

Полицијата е во преговори со напаѓачот. Според локални медиуми тој побарал пола милион долари, облелен е во маскирна униформа и носи маска на лицето. За исполнување на своето барање, дал рок од два часа на полицијаците.

Полицијата уште информира дека напаѓачот ослободил една бремена жена.

Поврзани вести

Родителите со ултиматум до МОН: Ако не ни одговорат до понеделник, одиме на протест

Михаило Донев

Ахмети се вакцинирал, Села е во пост-ковид период

Дестан Јонузи

Заев: Општинските власти да направат напори за отворање регионални центри за да се доближи местото на вакцинирање до граѓаните

Слободен печат

Министерката Царовска на обука со директорите на средните училишта во пресрет на новата учебна година

Слободен печат

ВО ЖИВО: Групата против дигиталните учебници на средба во МОН

Слободен печат

Заев: Правевме сѐ за час поскоро да ги обезбедиме вакцините

Слободен печат

Остави Коментар