ВИДЕО | „Долу Макронија“: Макрон доби шамар при средба со граѓаните

Претседателот на Франција Емануел Макрон на внатрешна турнеја во земјата при средба со публиката, доби шлаканица од еден посетител, јави дописникот на МИА. По инцидентот, уапсени се две лица. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Настанот се случи во регионот Дром, во југоисточна Франција. Сакајќи да се поздрави со присутниот народ, едно лице извикувајќи … Продолжи со читање ВИДЕО | „Долу Макронија“: Макрон доби шамар при средба со граѓаните