ВИДЕО: Дибиров го постигна петтиот најубав гол на колото во ЛШ

Мајсторијата на Тимур Дибиров не помина незабележливо кај ЕХФ/фото: Слободен печат/Драган Митрески

Ракометарите на Вардар играат катастрофално во Лигата на шампионите, се наоѓаат во црна серија од седум порази по ред, а една од ретките позитивни работи се добрите игри на Тимур Дибиров, кој повторно доби признание од ЕХФ.

Вардар во средата загуби од ППД Загреб со 23:22 и си го загрози пласманот во нокаут-фазата, а мајсторијата на Тимур Дибиров беше наградена од Европската ракометна федерација.

ЕХФ голот на Дибиров во 20 минута за водство на вардарци од 8:9 го прогласи за петти најубав гол во сеттото коло во ракометната ЛШ.

Видео на денот