-4.2 C
Скопје

ВИДЕО: Џорџ Клуни призна дека сам ја потстрижува својата коса веќе 25 години – Но кога откри со што, започнаа шегите на негова сметка

Еден од омилените холивудски актери Џорџ Клуни (59) откри дека сам си ја потстрижува косата веќе 25 години и дека употребува тример од 80-тите години од минатиот век, кој беше познат како „Flowbee“.

Имено, Клуни откри дека повеќе години не користи ножички за потстрижување на косата, ниту пак оди на фризер.

За време на викендот 59-годишниот актер се појави во емисијата „CBS Sunday Morning”, каде откри дека е сам свој бербер долги години.

„Се потстрижувам сам веќе 25 години. Мојата коса е многу силна и лесна за потстрижување, па немам каде многу да погрешам“, започна тој.

Клуни откри дека користи „систем за потстришување со вшмукување“ кој беше многу популарен во 80-те години од минатиот век, а тој тврди дека сè уште е многу задоволен од оваа направа.

„Пред многу години купив апаратче кое се вика „Flowbee“. Има во себе вшмукувач и тример. И се уште го имам. За средување на мојата фризура ми се потребни буквално 2 минути“, заклучи тој.

Прочитајте и...  Супер трик - Само една ваква таблета ќе ги извади сите дамки од вашата облека!
Фото: Принсктрин / CBS Sunday Morning

Клуни се пошегува дека нема да го тестира „FLowbee“ на својата сопруга Амал и додаде дека таа сепак оди на фризер.

Неговата изјава дека сам се потстрижува поттикна многу корисници на социјалните мрежи да се шегуваат на негова сметка, па така на Интернет започнаа да кружат урнебесни коментари за !„комплицираната“ машина од минатото.

„Слушај ти „обичен човеку“, ако го користиш „Flowbee“ тоа не значи дека ќе изгледаш како Џорџ Клуни“, гласеше еден од коментарите на Твитер.

Фото: Принсктрин / CBS Sunday Morning

Преземено од Еспресо.мк

Поврзани вести

Хороскопски знаци кои се вистински мајстори за флерт

Слободен печат

Нова теорија на смртта на „кралот на рокенролот“: Елвис Присли не умрел од предозирање со дрога, го убила повреда стара 10 години

Слободен печат

Го прашале Френк Синатра како да постапите со луѓето кои ќе ве повредат: Неговиот одговор е најдоброто нешто што ќе го слушнете!

Слободен печат

Лиам Нисон се откажува од акционите филмови

Слободен печат

Синот на славниот супермодел Стефани Сејмур почина на 24 години

Слободен Печат

ВИДЕО | На 15 години имал мустаќи: Двејн Џонсон го претстави тизер трејлерот од автобиографската комедија „Young Rock“

Слободен печат

Остави Коментар