-2 C
Скопје

ВИДЕО: Џон Траволта им се заблагодари на оние што го поддржаа во најтешките моменти: Прв празник без мојата Кели

Поминаа четири месеци откако славниот актер Џон Траволта се збогува со сопругата Кели Престон, која во 58-та година од животот ја изгуби битката против ракот на дојка.

Иако актерот тогаш се изолираше и се повлече од јавниот живот, тој повремено преку објави им се јавува на фановите. Сега собра сила и по повод Денот на благодарноста во Америка да им испрати порака на следбениците.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by John Travolta (@johntravolta)„Само сакав да го искористам овој момент да ви се заблагодарам на сите вас кои ме поддржувавте на неверојатен начин оваа година. Среќен Ден на благодарноста. Како и секогаш, ви испраќам љубов“, изјави актерот во видео-пораката до своите фанови на Инстаграм.
Прочитајте и...  Парис Хилтон верена по 4-ти пат: Славната богаташката одлучила да направи интимна венчавка поради коронавирусот!
Да се потсетиме, Џон Траволта остана без својата најголема и единствена љубов, сопругата Кели. Нивната приказна е една од најубавите љубовни приказни во Холивуд. Минатата година парот прослави 28-годишнина од својата љубов и брак.
Фото: Инстаграм
„Само продолжи да живееш и сакаш, токму како што и таа би сакала“, „Кели би била горда на целата твоја сила и љубов кои ги шириш“, „Навистина се надевам дека ќе успееш да го пронајдеш својот мир и среќа уште еднаш“, се само некои од коментарите од неговите следбеници на Инстаграм.

Поврзани вести

Виц на денот: Пијаници

Слободен печат

Се сеќавате на момчето од „The Sixth Sense“? Видете како изгледа денес

Слободен Печат

Професор по имунологија: Една вакцина може да биде особено ефикасна во заштитата од новиот вид на коронавирусот

Слободен печат

Уникатно решение за бездомници во Германија: Капсули за спиење со соларно напојување

Слободен Печат

ФОТО: Лејди Гага и Полански се бакнуваат преку заштитни маска

Слободен печат

По аферата, гледаноста на шоуто на Елен Деџенерис нагло опадна: Дали Кели Кларксон ќе и го земе терминот?

Слободен печат

Остави Коментар