15.8 C
Скопје

ВИДЕО: Џо Бајден ја изненади својата сопруга со романтичен гест

Актуелниот претседател на САД, Џо Бајден, ја изненади сопругата со романтичен гест со кој направи милиони Американци да му се восхитуваат.

Американскиот претседател ја изненади својата сопруга, првата дама Џил Бајден, додека се качуваа на воениот хеликоптер „Marine one“ пред Белата куќа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TODAY (@todayshow)


Бајден во ливадата виде глуварче, се наведна, го скина и ѝ го подари на сопругата.

На почетокот на претседателската кампања, Бајден во интервју за Си-Би-Ес опиша какви се неговите односи со сопругата.

„Јас едноставно ја обожавам. Можеби звучам глупаво, но кога ќе ја видам како се симнува по скалите, срцето сè уште ми чука“, изјави тој тогаш.

 

Поврзани вести

ВИДЕО: Погледнете како се снимал култниот филм „Dirty Dancing“

Слободен Печат

Карли Клос: Го следев моето срце, се омажив за човекот што го сакам и покрај сите компликации

Слободен Печат

„Меган ќе остане дома“: Принцот Хари ќе присуствува сам на откривањето на статуата на неговата покојна мајка

Слободен Печат

Трикови кои може да ви помогнат да заспиете полесно

Слободен Печат

ФОТО+ВИДЕО | „Договор за Европско првенство“: Девојка сподели какви правила ѝ поставило нејзиното момче додека трае „фудбалското лудило“

Слободен Печат

ФОТО: Ненси и Роналд Реган – љубовна приказна која траела 52 години, си биле доволни сами на себе, а со децата имале чуден однос

Слободен Печат

Остави Коментар