2 C
Скопје

ВИДЕО: Џенифер Лопез ја избриша шминката пред своите обожаватели

Џенифер Лопез ја започна новата година на многу искрен начин. Пејачката во саботата сподели видео на својот инстаграм – профил и ги воодушеви своите обожаватели.

Таа во видеото го сподели режимот за нега на кожата промовирајќи го својот бренд „JLo Beauty“.

Со свежо лице во 2021 година по вчерашниот настан „#WASHAWAY2020“. Не можам да поверувам дека „@jlobeauty“ е достапен… Поминаа години и конечно е тука. Поминавме стотици тестирања на производите и фомулации за да се осигуриме дека создадовме совршени производи за да го добиете тој сјај!!! Јас сум многу горда на она што го смисливме и знам дека ќе го обожавате… Ова е само почеток“, напиша Лопез.

Instagram
Instagram

Облечена во сјајна свилена наметка, Лопез се појавува пред камерата со перфектна шминка која подоцна храбро ја избриша, покажувајќи го свежото лице. Таа објасни дека шминката што ја носи на сцена е повеќеслојна и навистина тешка.

Прочитајте и...  Ванеса Брајант за „наоѓањето светлина во мракот“: Коби и Џиџи ме мотивираат да продолжам понатаму

Тоа е многу шминка, многу шминка и јас сум подготвена да ја избришам“, вели Џенифер.

Таа почна да ја отстранува шминката од нејзиното лице и покажа каква е разликата.

 

Само што ја извадив шминката. Немам шминка на лицето… го ставам серумот. Сега имам посјајна кожа отколку кога имав шминка. И, ова е мојата мисија со „JLo Beauty“ да направам да се чувствувате убаво во вашата кожа. Кога сте сами. Не кога треба да ставате филери и филтри и сите овие работи што ги правиме на социјалните мрежи за да се чувствуваме убаво. Ова е местото каде што сакате да се чувствувате најубаво“, вели таа.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Македонскиот јутјубер Стефонатор низ солзи ја раскажа својата потресна приказна

Очигледно Лопез изминатава година работела напорно и посветила големо внимание на својот бренд донесувајќи добри вибрации во новата година.

Мојата мантра за оваа година е да продолжите да сонувате. Нашата иднина е светла! 2021 ќе донесе бесконечни можности за сите нас да ги направиме своите соништа реалност“, објави таа во петокот.

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар