ВИДЕО: Деспотовски одговара на прашања од пријатели

Фото: Инстаграм/принтскрин

Кандидатот за лидер на СДСМ, Јован Деспотовски, објави видео на кое тој одговара прашања кои му ги поставуваат пријатели, како дел од претставувањето на неговата кандидатура за претседател на владејачката партија.

„Сакајќи да направиме едно понетипично претставување, замолив неколкумина пријатели да ми постават што поинтересни прашања без разлика на тоа какви или на која тема се“, вели Деспотовски во описот на видеото.

Меѓу прашањата кои ги одговара Деспотовски, има такви за неговите противкандидати, за партијата, но и за неговиот приватен живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jovan Despotovski (@jdespotovski)

За функцијата претседател на СДСМ, на вонредните партиски избори во недела, покрај Деспотовски, ќе се борат и Димитар Ковачевски и Фросина Ташевска-Ременски.

Видео на денот