ВИДЕО: Денеска падна првиот снег во Македонија

Откако хидрометерелошкиот завод на Македонија го најави денешното студено време, низ високите предели на макдонските планини провеа и првиот снег.

Снег попладнево и вечерва засега паѓа во Маврово, Пелистер, Нижеполе и на Караџица.

И за утре метеоролозите од хидрометерелошкиот завод најавуваат студено време со појава на температури и под -5 степени со северен ветер.

Погледнете како снежи на Пелистер:

Караџица:

На твитер и инстаграм се појавија и видеа од атмосферата во Маврово:

Прочитајте и...  По укинувањето на ПЦР тестот за Ковид-19, во Србија заминале преку 1200 македонски државјани

Поврзани вести

Трет и последен ден расправа за Предлог-законот за попис, се очекува гласање до крајот на денот

Слободен печат

Реконструкција на Кејот, со привилегии: Ќе се уриваат летните тераси, ќе се движат само возила на „Телеком“!?

Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност со пукање од автоматски пиштол

Слободен печат

Институција за „присилно вдомување“ во Саксонија: Германците бараат присилни мерки за лица кои не почитуваат карантин

Слободен печат

Струшкото ОЈО оформи предмет за запаленото бугарско знаме на карневалот во Вевчани

Слободен печат

Во Тетово има повеќе барања за прегледи во ковид-центарот, се подобрува состојбата на хоспитализираните

Слободен печат

Остави Коментар