ВИДЕО | Децата од „Дајте Музика“ ќе ја претставуваат Македонија на Детска Евровизија

Како што е веќе познато, децата од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија на годинешната Детска Евровизија. Песната кој вечерва беше промовирана во јавноста се вика „Green forces“, а ќе ја изведуват Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“. За потсетување, оваа година 19тото издание на Јуниорскиот … Продолжи со читање ВИДЕО | Децата од „Дајте Музика“ ќе ја претставуваат Македонија на Детска Евровизија