ВИДЕО | Децата од „Дајте Музика“ ќе ја претставуваат Македонија на Детска Евровизија

Дајте музика/Facebook
Дајте музика/Facebook

Како што е веќе познато, децата од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија на годинешната Детска Евровизија.

Песната кој вечерва беше промовирана во јавноста се вика „Green forces“, а ќе ја изведуват Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“.

За потсетување, оваа година 19тото издание на Јуниорскиот Избор за Песна на Евровизија ќе се одржи на 19-ти декември во спектакуларната концертна сала „La Seine Musicale“, во градот на светлината, Париз, по победата која Валентина и ја донесе на Франција, а францускиот Национален сервис како домаќин и ЕБУ ветуваат забавна програма.

Директен пренос ќе има на програмите на Македонската радио телевизија. До тогаш, да ги бодриме нашите учесници!

 

Видео на денот